AKTUALNOŚCI

Wydłużanie kończyny systemem implantów Precice Stryde.

Nierówność długości nóg lub niski wzrost można teraz bardzo skutecznie rozwiązać, wydłużając długie kości, takie jak kość udowa.

Na taki zabieg do tej pory decydowały się głównie osoby mające nierówną długość nóg spowodowaną wadami genetycznymi, urazami lub chorobami. Dzisiaj, wydłużaniu kończyn, coraz częściej poddają się także osoby o niskim wzroście, który często ogranicza możliwości rozwoju zawodowego i społecznego. Zarówno mężczyźni jak i kobiety z tej grupy, często wskazują na niską samoocenę i brak pewności siebie. Chcąc poprawić jakość życia i wyrównać szanse z osobami wyższymi decydują się na zabieg wydłużenia nóg.

Najbardziej nowoczesną metodą, na dzień dzisiejszy, jest systemem implantów Precice Stryde.

Ta nowoczesna formuła mimo, że została wykorzystana po raz pierwszy w 2011 roku, do tej pory przyniosła ponad 10 000 wszczepionych implantów. Jest to zatem bardzo duży wynik na stosunkowo krótki czas. Metoda zyskuje coraz większą popularność i jest wykorzystywana przez kolejnych specjalistów na całym świecie. Zarówno sami pacjenci, jak i lekarze zgodnie uważają, że Precice Stryde zwiększa satysfakcję leczonego w porównaniu z wcześniejszymi rozwiązaniami. Co jest tego powodem?

Badania pokazały, że Precice Stryde ogranicza dolegliwości bólowe, zakażenia, deformacje, łączną liczbę zabiegów operacyjnych, a nawet skraca czas gojenia. Niezaprzeczalną zaletą jest możliwość przenoszenia nawet czterokrotnie większych obciążeń przez operowaną kończynę. Zastosowany materiał odznacza się ulepszoną wytrzymałością. Ponadto nowy projekt implantu oznacza podniesienie jakości, wzmocniona została też ogólna konstrukcja, co daje większą stabilizację. Szczegółowo dopracowana całość owocuje precyzją działania i dokładnością. Skonstruowane z wysoko wytrzymałej stali chirurgicznej implanty pozwalają pacjentowi na codzienną  aktywność w okresie wydłużania.

Co więcej, implant jest dostępny w kilku średnicach i długościach, które dobiera się zgodnie z indywidualną anatomią pacjenta. Myśląc o osobach, które cierpią na tzw. kompleks niskiego wzrostu, Precice Stryde wydaje się najlepszą możliwą opcją na jego zwalczenie.

Poprzedni wpis
Jaki jest idealny wzrost kobiety i mężczyzny?
Menu