Rekrutacja do bezpłatnego wydłużania kończyn w ramach badań klinicznych trwa!

Owocem współpracy EFFI Clinic z biotechnologiczną firmą Orthoget jest rozpoczęcie rekrutacji do bezpłatnych badań klinicznych, których przedmiotem będzie zabieg wydłużania kończyn dolnych za pomocą implantu śródszpikowego OrthoNail. Celem naszego projektu jest pomoc osobom z różnicą w długości kończyn, a także tym, którzy ze względów estetycznych chcieliby wyżsi. Aby wziąć udział w badaniu klinicznym musisz mieć między 18 a 40 lat.

Jak wygląda udział w bezpłatnym badaniu klinicznym i zabieg wydłużania kończyn?

1️⃣ Kwalifikacja medyczna do udziału w badaniu: droga przyszłego uczestnika badań rozpoczyna się od wizyty w EFFI Clinic, w Krakowie, podczas której wykonamy szereg bezpłatnych badań diagnostycznych, ogólną ocenę stanu zdrowia oraz kwalifikację psychologiczną i anestezjologiczną.

W celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie samej kwalifikacji, jak i zabiegu wydłużania kończyn, prosimy o wypełnienie formularza, wysłanie maila lub kontakt telefoniczny.

Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole

2️⃣ Operacja wydłużania kończyn, czyli zabieg planowany w ramach badań klinicznych, to chirurgiczne wydłużanie kończyn z użyciem innowacyjnego tytanowego gwoździa śródszpikowego OrthoNail z napędem magneto-mechanicznym.

3️⃣ Etap Wydłużania rozpoczyna się już tydzień po operacji. Aktywna faza wydłużania przebiega przy udziale zewnętrznego kontrolera OrthoWheel. Za jego pomocą implant będzie wydłużany średnio o 1 mm dziennie. Sposób, w jaki przebiega proces wydłużania kości  jest zbliżony do tego, z którym mamy do czynienia przy wyborze powszechnie używanej metody Precice.

4️⃣ Obciążanie implantu podczas Etapu Wydłużania OrthoNail, w przeciwieństwie do istniejących rozwiązań, pozwala na częściowe obciążanie kończyn już w ciągu kilku dni po operacji. Dzięki czemu mamy do czynienia z szybszymi efektami i wcześniejszym powrotem do pełnej sprawności.

5️⃣ Etap Wzmacniania i konsolidacji kości to następny krok Pacjenta po zabiegu. Podczas tego etapu następuje regeneracja kostna oraz koncentrujemy się na wzmocnieniu tkanek miękkich, takich jak naczynia krwionośne, układ mięśniowy oraz nerwowy.

6️⃣ Usunięcie implantu w tym przypadku oznacza, że już po uzyskaniu pożądanego wydłużenia kończyny dolnej i zakończeniu terapii implant OrthoNail zostaje chirurgicznie usunięty.

Przez cały czas trwania badania Twój postęp w leczeniu będzie monitorowany przez lekarza za pomocą aplikacji połączonej z systemem OrthoWheel. Nasze cyfrowe rozwiązania opierają się na systemie RFID.

W aplikacji OrthoMed będziesz miał dostęp do indywidualnego protokołu rehabilitacyjnego, w którym umieszczamy zalecenia rehabilitacyjne, które musisz skrupulatnie przestrzegać. Dodatkowo, będziemy Cię też zapraszać na bezpłatne kontrole do naszej kliniki.

Jeżeli masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 40 lat i jesteś zainteresowany wzięciem udziału w badaniach klinicznych, zapraszamy do kontaktu pod: badaniarekrutacja@efficlinic.pl

Materiały prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadami udzielonymi przez ekspertów z Orthoget, które znajdziesz pod poniższymi linkami:
Publikacja na Puls Biznesu
Publikacja na Forbes

Organizatorzy badań klinicznych

EFFI Clinic to nowoczesna klinika ortopedyczna, położona w sercu Krakowa. Dostarczamy naszym pacjentom najwyższej jakości opiekę, wykorzystując zarówno sprawdzone metody, jak i najnowocześniejsze technologie. Nasi pacjenci mogą na miejscu wykonać badanie rezonansu magnetycznego, rentgenowskie, a także tomografię komputerową. Założyciel kliniki, doktor Łukasz Budziaszek, specjalizuje się w zabiegach wydłużania kończyn metodą Precice.

Orthoget to innowacyjna firma bioinżynieryjna, która od 2017 roku prowadzi prace badawcze i rozwojowe nad implantami śródszpikowymi dla kości długich. Zespół firmy stanowią eksperci i specjaliści z wielu dziedzin nauki, takich jak ortopedia, mechanika, biomechanika, inżynieria biomedyczna i materiałowa.

Menu